Fiskaras arba kitaip dar vadinamas manipuliatoriumi, yra masyvi, labai funkcionali didelių gabaritų transporto priemonė su sumontuotu ant jo hidrauliniu teleskopiniu kranu, skirta vykdyti įvairioms nestandartinėms užduotims.

Paprastai tariant – fiskaras, tai automobilis su jame įmontuotu kranu. Fiskaras būna ūkyje reikalingas tada, kai tenka pakrauti ar perkelti sunkius, nestandartinio dydžio, gabaritinius krovinius, vykdant statybas ar montavimo bei statinių ardymo darbus. Fiskaras taip pat puikiai pasitarnauja iškeliant arba kraunant krovinius ten, kur nėra tam skirto specialaus keltuvo.

kas yra fiskaras

Kas yra fiskaras?

Fiskaro pagalba yra keliami sunkūs kroviniai – tokie kaip stiklo paketai, statybų klojiniai, paletės, įvairios staklės, garažai, pirtys, įvairios metalo, medienos ar betono konstrukcijos. Taip pat vykdomi ir įvairūs montavimo ar demontavimo darbai. Strėlės ilgis siekia iki 14,5 metro į šoną bei 17 metrų į aukštį.

Naudojant fiskarą nebūtina parengti krovinio sudedant jį ant medinių palečių, todėl nes pritaikius kėlimo įrenginį, galima kilnoti netgi nestandartines krovinių pakuotes, pavyzdžiui palaidus krovinius, tokius kaip žvyras, anglis, kai jos sukrautos į didmaišius arba ilgos lentos, medienos ar iš kitokių medžiagų pagamintos plokštės.

Nors fiskaro nuoma dažniausiai reikalinga statybų sektoriuje, jo panaudojimo galimybės kur kas įvairesnės dėl to, nes jie yra labai kompaktiški, pasižymintys mažesniais matmenimis nei įprasti kranai, todėl yra labiau manevringi, todėl gali būti panaudojami daugiabučių kiemuose, statybų aikštelėse bei kituose, ne itin erdviuose objektuose įvairiems pakrovimo, iškrovimo ar transportavimo darbams.

Kranas manipuliatorius

Manipuliatorius, arba paprasčiau vadinamas kranu, yra kėlimo įtaisas, kurį sudaro strėlės valdymo įranga, krovinio paėmimo elementai bei atraminis rėmas. Krano manipuliatoriai klasifikuojami pagal apkrovos momentą: keliamosios galios bei strėlės ilgio santykį. Apkrovos momentas matuojamas tonomis metrui, todėl, remiantis šiais parametrais, kranų manipuliatoriai skirstomi į lengvus – iki 10, vidutinius – 22 ir sunkius – virš 22 tonų metrui.

Krano manipuliatoriai gali būti lyniniai arba hidrauliniai. Lyniniai fiskarai tinka perkelti krovinius, esančius žemiau specialios įrangos ašies arba už tam tikrų kliūčių, pavyzdžiui už tvoros, sienos ar kitų, sunkiau prieinamų vietų.

Lyninių fiskarų strėlių konfigūracija leidžia tik vertikaliai nuleisti krovinius. Strėlės būna virš sunkvežimio kėbulo sunkvežimio judėjimo kryptimi arba priešingai (L formos hidraulinio manipuliatoriaus dizainas). Z formos dizaino fiskaras, daugiau bendro paskirties, daugiafunkcinis ir manevringas. Sulankstytoje padėtyje rodyklė yra skersinė sunkvežimio plokštumoje už salono, todėl ji labiau tinka ribotos erdvės darbams, pavyzdžiui riboto ploto daugiabučio kieme ar statybų aikštelėje.

Fiskaro privalumai

  • Ekonomiška

Fiskaro pagalba galima atlikti ne tik gabaritinių krovinių transportavimą, bet ir pakrovimo bei iškrovimo darbus, todėl nes ši transporto priemonė tai du viename – kranas ir sunkvežimis.

Fiskaras atlieka kėlimo funkciją, o tai reiškia, kad jums nereikės papildomai išlaidauti nuomojantis krautuvą, kraną ar papildomą techniką, nes visus reikiamus darbus galima atlikti su fiskaru, vadinasi mažėja sąnaudos technikos prastovai, kurui, darbininkų užmokesčiui, o tas palankiai įtakoja paslaugos kainą.

  • Universalu

Priešingai nei įprasti kranai, fiskarai yra kompaktiški bei labai mobilūs, nes pasižymi palyginti nedideliais matmenis lyginant su įprastais kranais.

Dėl šių savybių fiskarai yra laikomi labiau manevringais su žymiai patogesniu eksploatavimu. Fiskarai – manipuliatoriai gali būti panaudojami tiek daugiabučių kiemuose, tiek statybų aikštelėse ar kituose, riboto ploto objektuose.

  • Efektyvu

Fiskaras pasižymi išskirtiniu laiko efektyvumu, todėl nes lengvai susitvarko su įvairiomis užduotimis, ypač tuomet, kai rankiniu būdu neįmanoma efektyviai atlikti pakrovimo, iškrovimo ar transportavimo darbų susijusių su įvairaus tipo kroviniais.

Siųskite užklausą ir mes pateiksime kainos pasiūlymą!

    Siųskite užklausą ir mes susisieksime!