Fizinio ar juridinio asmens užsakančio paslaugas atsakomybė

Asmuo užsakantis paslaugas arba jo atstovas privalo užtikrinti sąlygas saugiam ir be kliūčių privažiavimui prie pasikrovimo ir išsikrovimo vietų. Galimos kliūtys apima pastatus, konstrukcijas, tvoras, barikadas, kitas transporto priemones, blokus, bortus, akmenis, gyvūnus, augmeniją – medžius, krūmus ir kitas kliūtis, kurios gali blokuoti ar pažeisti transporto priemonę, krovinį ar kitų asmenų turtą.

Jeigu kelio danga yra netinkama ir nesaugi, o kliūčių pašalinti nėra galimybės, asmuo užsakantis transporto paslaugą privalo surasti alternatyvią saugią ir tinkamą iškrovimo vietą.

Jeigu transporto priemonė užklimpa dėl netinkamos kelio dangos ar atsiradusių kliūčių, asmuo užsakantis paslaugas privalo savo lėšomis organizuoti transporto priemonės evakuaciją.

Keliant ir transportuojant metalinius garažus ir namukus, asmuo užsakantis paslaugas privalo užtikrinti, kad metalinis garažas būtų vientisas, jo jungiamosios dalys būtų pakankamai tvirtos, gebančios išlaikyti kėlimo kranu ir transportavimo apkrovas. Garažas turi būti atlaisvintas nuo pagrindo, nes keliant gali būti sugadintas. Garažo ir namukų stogo šlaitai turi būti paruošti ir apsaugoti nuo kėlimo stropų sukeliamo spaudimo. Vežėjas neatsako už sugadintą apdailą ir stogo šlaitus, jei jie tinkamai nebuvo paruošti krovimui ir transportavimui.

Transportavimo paslauga laikoma užbaigta, kai krovinys yra saugiai iškrautas ir transporto priemonė gali palikti išsikrovimo vietą be kliūčių. Visas papildomai sugaištas laikas, skirtas prastovoms, laukimui ir evakuacijai, yra apmokamas paslaugas užsakiusio asmens arba jo atstovo, vadovaujantis įmonės tinklapyje pateiktais įkainiais.

 

Atsiskaitymas

Atsiskaitymo būdai: grynaisiais arba banko pavedimu iš karto po paslaugos suteikimo arba apmokant išankstinę sąskaitą.

Atidėjimas taikomas tik pasirašius ilgalaikę paslaugų teikimo sutartį, atsižvelgiant į kliento kredito istoriją ir paslaugų pirkimo kiekį.

Jeigu paslaugos užsakovas dėl tam tikrų aplinkybių atsisako iš anksto apmokėtų ir sutartų paslaugų bei prašo gražinti pinigus, gražinama tik 50% nuo apmokėtos išankstinės sąskaitos sumos ir 0% nuo sumokėto avanso. Alternatyviai, suderinamas naujas paslaugos atlikimo laikas, tačiau tai galioja tik tuo atveju, jeigu paslaugos užsakovas informuoja apie paslaugos atšaukimą laiku, t. y. iki paslaugos vykdymo pradžios.

Transporto paslaugas teikiančios įmonės atsakomybė

Transporto paslaugų tiekėjas įsipareigoja, pagal susitarimą, laiku ir saugiai užtvirtinti, transportuoti, pakrauti, iškrauti krovinį, jeigu tai įmanoma. Už prarastą arba sugadintą krovinį atsakomybę neša vežėjas, išskyrus atvejus, kai krovinio transportavimas ar kėlimas be žalos nėra įmanomas ir klientas yra apie tai informuotas.